Escape from Nautilus

Náročnosť
2-5
Hráči
60
Minút

Ponorka Nautilus našla svoj nový domovský prístav. Po úspešných rokoch v Žiline priplávala do Banskej Bystrice a my Vás pozývame do našej novej hry inšpirovanej príbehom slávneho románu Julesa Verna, Dvadsaťtisíc míľ pod morom.

Dej románu Julesa Verna

20.000 míľ pod morom

začíná v roku 1866, kedy sa v anglických novinách objavila správa o akomsi morskom netvorovi obrovských rozmerov, ktorý napadá lode. Týmto úkazom sa začali zaoberať aj vedci. Niektorí hovorili, že je to ponorka a druhí tvrdili, že pôjde o doposiaľ neznámého tvora. Nakoniec Američania vyslali na more fregatu Abraham Lincoln, ktorá mala za úlohu záhadu vyjasniť.
Výpravy sa zúčastnil tiež francúzsky prírodovedec profesor Aronnax so svojim sluhom Conseilom, ktorí sa na lodi zoznámili s harpunárom Nedom Landom. Výprava bola dlho neúspešná, až jedného večera uvidela posádka svetelnú žiaru vychádzajúcu kúsok od lode. Fregata sa pokúsila tvora prenasledovať a harpunovať. Naraz se však obluda otočila a plávala obrovskou rýchlosťou smerom k lodi, s ktorou sa vzápätí zrazila. Profesor Arronax, jeho sluha Conseil a harpunár Ned Land spadli do šíreho mora. Zachránili sa na chrbte obludy, o ktorej však rýchlo zistili, že to naozaj nie je ryba, ale ponorka. Z tej vyliezli štyria muži, vtiahli ich dnu a uväznili v tmavej komore. Nasledujúci deň ich tam navštívil akýsi muž, ktorý sa predstavil ako kapitán Nemo, a oznámil im, že sa nachádzajú v ponorke Nautilus, ktorú nikdy nemôžu opustiť, aby nevyzradili jej tajomstvo.

… tu prerušíme príbeh Julesa Verna, pretože v tejto chvíli vstúpite do deja vy a stanete sa zajatcami kapitána Nema. Ocitnete sa v spomínanej kajute a bude záležať od vašej pozornosti, logického myslenia a tímovej spolupráce, či sa vám podarí nájsť východ z ponorky skôr, ako sa s vami stratí v hlbinách oceánu. Príbeh už ďalej dopíšte sami.

Rezervovať

Rezervácia

Únikové miestnosti nie je možné rezervovať obe naraz kvôli nárokom na obsluhu.

Obe únikovky v rovnakom čase je možné si zahrať len od pondelka do štvrtka po predchádzajúcej dohode.

máj 2024
Po Ut St Št Pi So Ne
293012345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112